Az amerikai bajnokság kilencedik fordulójában Fabiano Caruana sötéttel sikeres újítással legyőzte Aleksandr Lendermant, míg riválisai sorban remiztek. Caruana félpontos előnnyel vezet Wesley So előtt, aki Jeffery Xionggal osztozott meg a ponton. Egy pont a hátránya Ray Robsonnak és a nyerőesélyt elszalasztó Hikaru Nakamurának. Első győzelmét érte el Gata Kamsky és Varuzhan Akobian.

_J5B0248

A St. Louisban zajló bajnokságon a rajtlistát vezető Fabiano Caruana harmadszor vezet egyedül. Fontos elméleti újítással lepte meg Aleksandr Lendermant, világos akciója gyorsan kifulladt a g6-ig előretört gyalogos végül elhullott. Caruana bemattolta a vándorútra kényszerített világos királyt.

A spanyol megnyitás nyílt változatának jól ismert változatában remizett Jeffery Xiong és Wsley So. A kettős fianchetto Ray Robson kezében nem bizonyult igazi fegyvernek, Samule L Shankland gond nélkül egyenlített ki.

onisnaka_304

Nagy lehetőséget szalasztott el Hikaru Nakamura. A Nimzoindiai védelmű partiban Alexander Onischuk sűrűn cserélgette a tiszteket, de a végjátékban a d4 izolált gyalogja, kevésbé aktív tisztjei miatt lettek gondjai. Nakamura a 39. lépésben rossz huszársakkot adott be, nyerést hagyott ki.

Első győzelmét aratta Gata Kamsky, de enyhén szólva korántsem volt egyértelmű a nyerése Akshat Chandra ellen. Bástyájának betörése döntött, huszárvégjátékban nem hibázta le a szabadgyalogok előretörését.

Folytatódott Alexander Shabalov vesszőfutása, sorozatban harmadik játszmáját vesztette el, Varuzhan Akobian először nyert.

A 9. forduló eredményei:
Alexander Shabalov (2528) – Varuzhan Akobian (2615) 0 – 1 (Vezérindiai védelem, 32)
Alexander Onischuk (2664) – Hikaru Nakamura (2787) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 87)
Jeffery Xiong (2618) – Wesley So (2773) döntetlen (Spanyol megnyitás, 41)
Ray Robson (2663) – Samuel L Shankland (2656) döntetlen (Kettős fianchetto, 32)
Aleksandr Lenderman (2618) – Fabiano Caruana (2795) 0 – 1 (Vezércsel, 40)
Gata Kamsky (2678) – Akshat Chandra (2477) 1 – 0 (Larsen megnyitás, 80)